act2

I Vini Mediterranei Wrzesień 2016

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą promocyjną na wina we Wrześniu 2016 – miesięcznikiem ‘I Vini Mediterranei’.

Zapraszamy wszystkich w odwiedziny i na zakupy do naszych sklepów. Jak w każdym miesiącu nie zapomnieliśmy o wielbicielach wina. Atrakcyjne promocje win producentów takich jak Monte Faustino, Villa Sandi (Veneto), Tenuta di Angoris (Friuli), La Purisima (Murcia), Antica Masseria Jorche (Puglia), Donelli (Emilia Romagna), Guicciardini (Toskania), Scheidecker (Alzacja)… W każdym tygodniu czekają również na Państwa różnorodne promocje niespodzianki!

Zapraszamy!

act2

To już trzecia bezpłatna degustacja Prosciutto di Parma!

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich na bezpłatną degustację szynki parmeńskiej!

Degustacja odbędzie się w godzinach 15.00-19.00 od 28-go Września do pierwszego Października! W wydarzeniu udział biorą wszystkie nasze sklepy, w tym sklepy patronackie przy ul. Polnej 13 oraz ul. Kasprowicza, a także najnowszy sklep partnerski w Łodzi przy Al. Politechniki 1 (CH Sukcesja).

Wydarzenie w ścisłej współpracy z Consorzio del Prosciutto di Parma zrzeszającym wszystkich producentów szynki parmeńskiej. Jako jedyne sklepy w europie środkowo-wschodniej uhonorowane tytułem Parma Specialist wydarzenie organizujemy ponownie – to już trzeci raz!
Nie zapomnijcie zajrzeć.
Zapraszamy!
Sklepy PI&M

act2

I Vini Mediterranei Sierpień 2016

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą promocyjną na wina w Sierpniu 2016 – miesięcznikiem ‘I Vini Mediterranei’.

W upalnym Sierpniu, w poszukiwaniu orzeźwienia, zapraszamy Państwa do naszych sklepów. W każdym tygodniu w promocyjnej ofercie czekają na Państwa wina białe, musujące, a także znakomite drinki w jeszcze lepszych cenach. Prosecco, Cava, Lambrusco, Spritzz czy Hugo…Południowy Tyrol, Veneto, Friuli, Toskania czy Umbria? A może coś z Hiszpanii bądź Francji?
Sami Państwo się przekonajcie!

Zapraszamy!

act2

I Vini Mediterranei Lipiec 2016

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą promocyjną na wina w Lipcu 2016 – miesięcznikiem ‘I Vini Mediterranei’.

W Lipcu w naszych sklepach czeka na Państwa wiele cenowych niespodzianek na wina…i nie tylko. Jak zwykle bezkonkurencyjne promocje na prosecco w mnogości apelacji, wina z Hiszpanii, Włoch i Francji. Czeka na Państwa do spróbowania także nowość – koktajl Sprizzoso, znakomity w akompaniamencie kostek lodu a także w ulepszonych wersjach np. z prosecco. Nie tylko dla abstynentów – sok musjący ze szczepu Chenin Blanc.
Zapraszamy!

act2

Katalog Makaronów Orogiallo

 

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy katalog z prezentacją i opisami przeróżnych form makaronów. Dowiedzą się Państwo z jakiego regionu dana forma się wywodzi oraz w jaki sposób tradycjnie jest podawana i wiele więcej. Znakomity materiał aby zgłębić swoją wiedzę na temat włoskiej pasty.
Pozdrawiamy!

act2

Bezpłatna degustacja Prosciutto di Parma!

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich na bezpłatną degustację szynki parmeńskiej! Degustacja odbędzie się w godzinach 15.00-19.00 od 1-go do 4-go czerwca! W wydarzeniu udział biorą wszystkie nasze sklepy, w tym sklepy patronackie przy ul. Polnej 13 oraz ul. Kasprowicza 54. Wydarzenie w ścisłej współpracy z Consorzio del Prosciutto di Parma zrzeszającym wszystkich producentów szynki parmeńskiej. W zeszłym roku wydarzenie wzbudziło wielkie zainteresowanie – skroiliśmy 30 nóg Prosciutto di Parma. Jako jedyne sklepy w europie środkowo-wschodniej uhonorowane tytułem Parma Specialist postanowiliśmy zrobić powtórkę!
Nie zapomnijcie zajrzeć.
Zapraszamy!
Sklepy PI&M

act2

I Vini Mediterranei Czerwiec 2016

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą promocyjną na wina w Czerwcu 2016 – miesięcznikiem ‘I Vini Mediterranei’.

W naszych sklepach czekają na Państwa atrakcyjne promocje na znakomite wina. Między innymi wina musujące takie jak Prosecco DOC Treviso w tym nowość w wersji frizzante zamykane na zakrętkę, Prosecco Valdobbiadene DOCG Superiore Millesimato oraz Cava z Barcelony. Przygotowaliśmy szeroką ofertę na wina białe z takich regionów jak Alto Adige, Penedes, Veneto, Friuli, Murcia, Dolina Loary, Langwedocja. Oczywiście nie zapomnieliśmy o winach czerwonych a przede wszystkim o ich wielbicielach. Zapraszamy po Amarone, Valpolicellę, Monastrella, Chianti DOCG oraz Chainti Classico DOCG z historycznego centrum regionu Toskani, Morellino di Scansano oraz burgundzkie Beaujolais-Village (nie mylić z Beaujolias nouveau).
Zapraszamy!

act2

I Vini Mediterranei Maj 2016

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą promocyjną na wina w Maju 2016 – miesięcznikiem ‘I Vini Mediterranei’.

Jak w każdym poszczególnym tygodniu każdego miesiąca przygotowaliśmy atrakcyjne promocje na importowane przez nas wina. Tak więc spodziewajcie się win takich jak alzacki Gewurtztraminer, znakomite Primitivo di Manduria również w Riservie, pełne charakteru Sangiovese z serca Toskanii, biologiczny Monastrell z gorącego południa Hiszpanii, aromatyczne i eleganckie Sauvignon Blanc z Doliny Loary, półwytrawny piemoncki coupage szczepów Nebbiolo, Dolcetto i Barbera, Prosecco Valdobbiadene w dwóch różnych wydaniach, oraz wyśmienite wino produkowane metodą szampańską – jedyny przedstawiciel swojej apelacji – Opere Serenissima.

To nie wszystko co dla Państwa przygotowaliśmy! W newsletterze znajdziecie także zapowiedź wydarzenia jedynego w swoim rodzaju, a mianowicie – BEZPŁATNEJ DEGUSTACJI SZYNKI PARMEŃSKIEJ, która przez cztery dni odbywać się będzie na naszych dziesięciu sklepach! Zapraszamy!

act2

I Vini Mediterranei Kwiecień 2016

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą promocyjną na wina w Kwietniu 2016 – miesięcznikiem ‘I Vini Mediterranei’.

W środku atrakcyjne promocje na wina takie jak soczysta Rioja, Lagrein i Pinot Blanc z Alto Adige, wyśmienite Douro, organiczny Monastrell z Murcii, jedyne w swoim rodzaju Soave, król Chardonnay – Chablis, pełen ciała Viognier oraz wszystkim znane Chianti. Nie zapominając o Prosecco w przeróżnych wydaniach – zarówno DOC Treviso jak i Valdobbiadene DOCG. Zapraszamy również do przeczytania, krótkiego artykułu o naszym producencie znakomitych win burgundzkich – Louis Max. Do zobaczenia w naszych sklepach!

act2

Gambero Rosso i jego wizyta w Polsce

 

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,
Pod koniec zeszłego roku Gambero Rosso, najbardziej prestiżowy i opiniotwórczy włoski magazyn o jedzeniu i winie, organizował w Warszawie degustację we współpracy z Magazynem Wino. Tak się złożyło, że przedstawiciele Gambero Rosso korzystając z okazji odwiedzili nasze sklepy. Cała idea reprezentowana przez naszą firmę, tak bardzo im się spodobała, że po krótce opisali nas w swoim magazynie. Zapraszamy do lektury!

Link do całego wydania:
https://issuu.com/gamberorossointernational/docs/gambero_rosso_wine_travel_food_dece

act2

Oferta promocyjna na Marzec

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą promocyjną na wina w Marcu 2016 – miesięcznikiem ‘I Vini Mediterranei’.

Co miesiąc starannie dobieramy wina na promocję. Każda strona ‘I Vini Mediterranei’ prezentuje poszczególny tydzień miesiąca, umożliwiając klientom zaplonowanie zakupów z wyprzedzeniem. W każdym numerze znajdą Państwo dokładne opisy win oraz artykuł przybliżający sylwetki naszych producentów.

act2

Oferta promocyjna na Luty

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą promocyjną na wina w Lutym 2016 – miesięcznikiem ‘I Vini Mediterranei’.

W środku gazetki mogą Państwo przeczytać artykuł o naszym dostawcy – producencie Kurtatsch-Cortaccia najlepszym winemakerze Alto Adige (Południowy Tyrol) w kategori relacja ceny do jakości.
W tym miesiącu skomponowaliśmy dla Państwa atrakcyjne promocje win takich jak Chianti Classico DOCG, Prosecco DOC Treviso, znakomitych win z regionów Alto Adige, Marche, Friuli… i to nie wszystko.

act2

Prosciutto di Parma Specialist

 

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,
Mamy ogromny zaszczyt poinformować, że 23 grudnia 2015 roku, 5 spośród 8 sklepów naszej sieci “Piccola Italia & Mediterraneo”: ul. Francuska 11 (Saska Kępa), ul. Hoża 29/31 (Centrum), pl. Wilsona 4/113 (Żoliborz), ul. Puławska 28 (Mokotów), ul. Klimczaka 1 (Wilanów), zostało uhonorowanych prestiżowym tytułem “Prosciutto di Parma Specialist” przyznawanym przez Konsorcjum Szynki Parmeńskiej – Consorzio del Prosciutto di Parma, zrzeszające wszystkich producentów szynki parmeńskiej. Tylko 220 sklepów na całym świecie posiada ten tytuł. W Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej naszych 5 sklepów jako jedyne mogą się nim poszczycić.
Konsumenci zazwyczaj nie są świadomi jakiego stopnia wyspecjalizowania i umiejętności od osób odpowiedzialnych za plastrowanie, wymagają te szlachetne wędliny.
Szynka parmeńska sezonowana 14, 18, 24 a nawet 30 i więcej miesięcy, musi być starannie przygotowana do cięcia przez ręczne oskórowanie za pomocą specjalnego noża i metalowej rękawicy, a następnie cięta na profesjonalnych maszynach, których ostrza o dużej średnicy (40 cm), wykonane są ze stali szlachetnej. Tak otrzymane cieniutkie plastry muszą być starannie układane na specjalnym papierze, składanym w sposób zapewniający świeżość i łatwość spożycia. Każdy z tych etapów wymaga opanowania bardzo trudnych technik, które nasza kadra zdobywa długim szkoleniem i praktyką.
Już w styczniu każdy nasz sklep posiadający wyżej wymieniony tytuł zostanie oznakowany na drzwiach wejściowych specjalną plakietką „Prosciutto di Parma Specialist”, a szynka parmeńska przez nas krojona będzie pakowana w specjalną torbę świadczącą o profesjonalizmie naszej ekipy.
Załączamy państwu adres internetowy Konsorcjum Szynki Parmeńskiej http://specialist.prosciuttodiparma.com/, pod którym możecie Państwo obejrzeć nasze sklepy i dowiedzieć się więcej o Prosciutto di Parma Specialist.
Zapraszamy również do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/PiccolaItaliaAndMediterraneo/?ref=hl .

Egregi Signori, Cari amici,
Abbiamo il piacere di informarVi che il 23 dicembre del corrente anno, 5 tra i nostri 8 negozi della rete “ Piccola Italia & Mediterraneo “: ul. Francuska 11 (Saska Kępa), ul. Hoża 29/31 (Centrum), pl. Wilsona 4/113 (Żoliborz), ul. Puławska 28 (Mokotów), ul. Klimczaka 1 (Wilanów), sono stati onorati del prestigioso titolo „Prosciutto di Parma Specialist” assegnato dal Consorzio del Prosciutto di Parma, il quale associa tutti i produttori del prosciutto di Parma.
Solamente 220 punti vendita in tutto il Mondo possiede tale titolo.
In Polonia e tutta l` Europa Centro Occidentale i nostri 5 negozi quali unici, possono di questo titolo vantarsi.
I consumatori in genere non sono consapevoli di quale grado di specializzazione e competenze delle persone responsabili per il taglio, richiedono queste nobili carni.
Il prosciutto di Parma stagionato 14, 18, 24 ed anche 30 e piu` mesi, deve essere preparato con cura per tagliare a mano con uno speciale coltello per scuoiare e il guanto di metallo e poi tagliare con affettatrici professionali, caratterizzate da lama di grande diametro (40 cm) realizzate in acciaio inossidabile.
Queste fettine talmente sottili devono essere accuratamente posizionate su carta speciale, piegate in modo tale da garantire la freschezza e facilità di consumo. Ciascuna di queste fasi richiede la padronanza di una tecnica difficile che il nostro personale ha ottenuto grazie ad una lunga formazione e pratica.
Da gennaio ogni nostro punto vendita avente soppra indicato titolo sara` contrassegnato sulle porte d` ingresso con una etichetta speciale “Prosciutto di Parma Specialist”, ed il prosciutto di Parma da noi affettato sara` imballato in pacchetti speciali attestanti la professionalita` del nostro personale.
Vi alleghiamo la pagina web del Consorzio del Prosciutto di Parma http://specialist.prosciuttodiparma.com/, nella quale potrete visionare I nostril punti vendita e avere piu` informazioni circa I Prosciutto di Parma Specialist.
Vi invitiamo altresi a visitare la nostra pagina web http://piccolait.pl ed il nostro profilo Facebook https://www.facebook.com/PiccolaItaliaAndMediterraneo/?ref=hl .

Auguriamo a tutti un profiquo anno e prestigiosi successi per il Nuovo Anno 2016.

act2

Grudniowa oferta promocyjna

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą promocyjną na wina w Grudniu 2015 – miesięcznikiem ‘I Vini Mediterranei’.

Co miesiąc starannie dobieramy wina na promocję. Każda strona ‘I Vini Mediterranei’ prezentuje poszczególny tydzień miesiąca, umożliwiając klientom zaplonowanie zakupów z wyprzedzeniem. W każdym numerze znajdą Państwo dokładne opisy win oraz artykuł przybliżający sylwetki naszych producentów.

act2

Grand Prix Magazynu Wino 2015

 

Szanowni Klienci sklepów Piccola Italia & Mediterraneo!
Już 7 listopada w Zamku Ujazdowskim w Warszawie odbędzie się jedna z najważniejszych w Polsce degustacji win, której organizatorem jest miesięcznik Magazyn Wino.
Producenci z całego świata, 100 wystawców, 1000 win do spróbowania!
Będziemy i my – Piccola Italia & Mediterraneo z naszymi winami. Przez cały czas trwania imprezy będzie odbywać się bezpłatna degustacja szynek i salami firmy Levoni, octów i kremów balsamicznych Leonardi, kaw Meseta oraz prawdziwych włoskich trufli Stefania Calugi !!!!
Rejestracja i zakup biletów na stronie www.magazynwino.pl
Zapraszamy serdecznie na to wyjątkowe wydarzenie!

act2

Listopadowa oferta promocyjna

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą promocyjną na wina w Listopadzie 2015 – miesięcznikiem ‘I Vini Mediterranei’.

Co miesiąc starannie dobieramy wina na promocję. Każda strona ‘I Vini Mediterranei’ prezentuje poszczególny tydzień miesiąca, umożliwiając klientom zaplonowanie zakupów z wyprzedzeniem. W każdym numerze znajdą Państwo dokładne opisy win oraz artykuł przybliżający sylwetki naszych producentów.

act2

Degustacja szynki parmeńskiej

 

Zapraszamy na bezpłatną degustację szynki parmeńskiej w naszych sklepach w dniach 25, 26, 28, 29 września w godz. 15:00-19:00.

Wydarzenie ma charakter edukacyjny. Postaramy się przybliżyć Państwu tajniki metod produkcji Prosciutto di Parma oraz wynikające z nich unikatowe cechy produktu. Oprócz bezpłatnej degustacji przygotowaliśmy dla Państwa broszury informacyjne w języku polskim. Wydarzenie organizowane w ścisłej współpracy z włoskim Konsorcjum Szynki Parmeńskiej.

act2

Październikowa oferta promocyjna

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą promocyjną na wina w Październiku 2015 – miesięcznikiem ‘I Vini Mediterranei’.

Co miesiąc starannie dobieramy wina na promocję. Każda strona ‘I Vini Mediterranei’ prezentuje poszczególny tydzień miesiąca, umożliwiając klientom zaplonowanie zakupów z wyprzedzeniem. W każdym numerze znajdą Państwo dokładne opisy win oraz artykuł przybliżający sylwetki naszych producentów.

act1

Wrześniowa oferta promocyjna

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą promocyjną na wina we Wrześniu 2015 – miesięcznikiem ‘I Vini Mediterranei’.

Co miesiąc starannie dobieramy wina na promocję. Każda strona ‘I Vini Mediterranei’ prezentuje poszczególny tydzień miesiąca, umożliwiając klientom zaplonowanie zakupów z wyprzedzeniem. W każdym numerze znajdą Państwo dokładne opisy win oraz artykuł przybliżający sylwetki naszych producentów.

PI_metro_402c_slider
PI_501_slider
PI_703 slider

Top

Musisz mieć przynajmniej 18 lat aby korzystać z naszej strony.

Podaj swój wiek